Unitary ratio – Medium
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- Current
- Review
- Answered
-
1. Question
11 rulers cost £23.21. What does 1 ruler cost?
-
2. Question
8 sharpeners cost £18.40. What does 1 sharpener cost?
-
3. Question
6 rubbers cost £8.76. What does 1 rubber cost?
-
4. Question
11 rulers cost £19.80. What does 1 ruler cost?
-
5. Question
12 rulers cost £19.92. What does 1 ruler cost?
-
6. Question
11 rubbers cost £6.27. What does 1 rubber cost?
-
7. Question
7 protractors cost £16.87. What does 1 protractor cost?
-
8. Question
5 pencils cost £8.75. What does 1 pencil cost?
-
9. Question
7 pens cost £22.26. What does 1 pen cost?
-
10. Question
9 calculators cost £78.12. What does 1 calculator cost?
-
11. Question
8 compasses cost £31.44. What does 1 compass cost?
-
12. Question
10 rubbers cost £14.90. What does 1 rubber cost?
-
13. Question
11 compasses cost £52.25. What do 4 compasses cost?
-
14. Question
6 calculators cost £179.82. What do 10 calculators cost?
-
15. Question
9 pencils cost £2.34. What do 6 pencils cost?
-
16. Question
12 pens cost £25.32. What do 3 pens cost?
-
17. Question
11 pencils cost £12.32. What do 6 pencils cost?
-
18. Question
4 sharpeners cost £11.60. What do 7 sharpeners cost?
-
19. Question
8 compasses cost £24.00. What do 11 compasses cost?
-
20. Question
7 rulers cost £6.93. What do 9 rulers cost?
-
21. Question
5 sharpeners cost £12.75. What do 8 sharpeners cost?
-
22. Question
4 sharpeners cost £10.64. What do 6 sharpeners cost?
-
23. Question
5 calculators cost £76.35. What do 3 calculators cost?
-
24. Question
5 rubbers cost £5.15. What do 10 rubbers cost?
-
25. Question
5 sharpeners cost £9.60. What do 6 sharpeners cost?